Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Leszek PasternakAndrzej GałkowskiMarek Janusz KryńskiRomuald Cerebież-TarabickiBartłomiej KołodziejMarian Andrzej BarskiWitold Jan OlejakJan KasińskiRafał JaśkowiecWitold KorskiAndrzej Leonard NitschJerzy GajewskiZbigniew Stefan RoznerElżbieta Król-BaćCzesław Doria-DernałowiczKazimierz WejchertTadeusz IskierkaCezary BiałowolskiOlgierd ErdmanStefan TworkowskiJerzy WirskiZbigniew Andrzej KarpińskiHalina Elżbieta JańczakRomuald WirszyłłoJerzy UrbanikJerzy GrajnertCzesław GawdzikBarbara CzernerEdmund FrąckiewiczJacek SosnowskiJulian Augustyn DuchowiczPiotr BohdziewiczJerzy BeillStefan Jan WalczyKazimierz Franciszek OstręgaTadeusz GaborBeata Ewa KrólStanisław PłoskiJanusz Marian KowalskiWiktor Mariusz Prus-WiśniewskiTom Antoni Erazm KowalskiMarian Aleksander NikodemowiczBogusław JaskułowskiAnna HenschelKrzysztof Łukasiewicz
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Adam Łotocki
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich

arch. Adam Łotocki

* 09.09.1942

† 2009, Francja

Adam Łotocki - architekt.
Członek SARP O. Poznań.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (1967).

Projektant w biurze Inwestprojekt w Poznaniu. Od 1980 w Szwajcarii w Genewie i we Francji.

Autor hoteli w Europie i Afryce (Abudża w Nigerii). Autor wielu domów jednorodzinnych.

Konkursy m.in.:
- na koncepcję osiedla śródmiejskiego Winnica w Zielonej Górze (1974) - współautorzy: Andrzej Kurzawski, Eryk Sieiński - wyróżnienie za plan osiedla i nagroda za projekt Domu Technika.

 

WSPOMNIENIE

Adam Łotocki (1942-2009) był kolegą posiadającym ogromne pokłady optymizmu, radości i dowcipu. Przebywanie i praca z Nim nigdy nie była nudna. Dzięki wybitnej inteligencji i fantastycznemu poczuciu humoru potrafił sobie zjednać ludzi, gromadził wokół siebie wielu często bardzo różnych ludzi. Potrafił świetnie nawiązywać dialog z klientami i inwestorami; wręcz oczarowywał ich, proponując im projekty wnętrz, domów małych i dużych, planów urbanistycznych. Czuł przestrzeń, odnajdywał się w każdej skali. Podziwialiśmy tę Jego swobodę twórczą. Zaprojektował kilkanaście wnętrz prywatnych i publicznych, domów jednorodzinnych, współpracował przy projektach osiedla Winogrady, jest autorem kilku domów spółdzielczych i laureatem kilku konkursów architektonicznych. Mniej znana jest jego twórczość po roku 1981, wówczas wyjechał do Szwajcarii W znanym mi jego dorobku tego okresu były m.in. hotele Noga Hilton w Genewie i Abudży (Nigeria) oraz dom własny w miejscowości Boege na pograniczu francusko-szwajcarskim. Również i w jego przypadku śmierć przyszła zbyt szybko i niespodziewanie.

Andrzej Kurzawski

 

 

Źródła:

  • fot.: Archiwum Andrzeja Kurzawskiego
Udostępnij na:
Biogram dodano: 30.09.2016 | Aktualizacja: 30.09.2016, 18:20:40 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 231