Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Teresa Żywicka-ZimnickaJanusz Wiesław KaczyńskiRyszard Piotr LipkowskiWitold Maciej ŁasiewickiZbigniew PaszkeJerzy KiedoZbigniew Stanisław WnukWacław Stanisław KłyszewskiMonika MillerJózef MaciejewskiTeresa TyszyńskaJan SpaczyńskiStefan TworkowskiWojciech KakowskiJerzy OssowiczJerzy RyzenkoMarek KilijańczykHenryk StaniszewskiMichał Marian BuszekWojciech G. LeśnikowskiBolesław GągalskiStefan Władysław Tomasz TomorowiczZbigniew Mikołaj ChudzikiewiczZbigniew BelofKrzysztof Michał StrebeykoAndrzej UrbanStanisław Zygmunt RożańskiJanusz KorbelJózef OlechJacek NajgrakowskiMikołaj KokozowHieronim CichyJerzy Maria UllmanJan FurmanAndrzej PajzderskiWitold SzolginiaBohdan Jan GuerquinZdzisław MachowinaWitold EysymontJózef SzostakWładysław Romuald StokowskiStefan Janusz MüllerKalikst KrzyżanowskiDiana ReiterHenryk Szołdra
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Adam Łotocki
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich

arch. Adam Łotocki

* 09.09.1942

† 2009, Francja

Adam Łotocki - architekt.
Członek SARP O. Poznań.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej (1967).

Projektant w biurze Inwestprojekt w Poznaniu. Od 1980 w Szwajcarii w Genewie i we Francji.

Autor hoteli w Europie i Afryce (Abudża w Nigerii). Autor wielu domów jednorodzinnych.

Konkursy m.in.:
- na koncepcję osiedla śródmiejskiego Winnica w Zielonej Górze (1974) - współautorzy: Andrzej Kurzawski, Eryk Sieiński - wyróżnienie za plan osiedla i nagroda za projekt Domu Technika.

 

WSPOMNIENIE

Adam Łotocki (1942-2009) był kolegą posiadającym ogromne pokłady optymizmu, radości i dowcipu. Przebywanie i praca z Nim nigdy nie była nudna. Dzięki wybitnej inteligencji i fantastycznemu poczuciu humoru potrafił sobie zjednać ludzi, gromadził wokół siebie wielu często bardzo różnych ludzi. Potrafił świetnie nawiązywać dialog z klientami i inwestorami; wręcz oczarowywał ich, proponując im projekty wnętrz, domów małych i dużych, planów urbanistycznych. Czuł przestrzeń, odnajdywał się w każdej skali. Podziwialiśmy tę Jego swobodę twórczą. Zaprojektował kilkanaście wnętrz prywatnych i publicznych, domów jednorodzinnych, współpracował przy projektach osiedla Winogrady, jest autorem kilku domów spółdzielczych i laureatem kilku konkursów architektonicznych. Mniej znana jest jego twórczość po roku 1981, wówczas wyjechał do Szwajcarii W znanym mi jego dorobku tego okresu były m.in. hotele Noga Hilton w Genewie i Abudży (Nigeria) oraz dom własny w miejscowości Boege na pograniczu francusko-szwajcarskim. Również i w jego przypadku śmierć przyszła zbyt szybko i niespodziewanie.

Andrzej Kurzawski

 

 

Źródła:

  • fot.: Archiwum Andrzeja Kurzawskiego
Udostępnij na:
Biogram dodano: 30.09.2016 | Aktualizacja: 30.09.2016, 18:20:40 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 321