Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Marek LeykamAndrzej FajansRyszard NatusiewiczAleksandra Janina AugustyniakStanisław SołowijZenon Stanisław PawelecJan Konrad StawiarskiBogdan Jerzy WedemskiZbigniew BurkackiWaldemar PreisBarbara JurlewiczKarol WaniorekBarbara Świba-NowakRoman TunikowskiWacław GasińskiMieczysław SamborskiSeweryn JoppStanisław KrajewskiMaciej UrbanowskiWilhelm HrycyszynJuliusz JaśkiewiczJózef MarusarzStanisław DziekanowskiStanisław PrzyborskiMieczysław NiemczykLucjan JezierskiMirosław LeśniewskiAdam BaczyńskiTadeusz StefańskiZbigniew Antoni WzorekKazimierz Józef UlatowskiCzesław Teodor KotelaPiotr GuirardMaciej NowickiFeliks Henryk DzierżanowskiRyszard WcisłoHenryk LewulisTadeusz Kazimierz BinekAndrzej DuchStefan Janusz MüllerWiktor SigalinStanisław Ludwik KramarczykWacław WekerTadeusz Paweł MaszkiewiczMarian Smoniewski
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Edmund Sergot
Członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich

arch. Edmund Sergot

* 11.11.1922, Płock

† 22.04.2010, Gdańsk

Edmund Sergot - architekt.
Członek SARP O. Wybrzeże. Członek Pomorskiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (1952).

Autor m.in.:
- osiedle mieszkaniowe ZASPA w Gdańsku (1977-78) - współautorzy: Stefan Grochowski, Paweł Wład Kowalski, Teresa Opic.

Konkursy m.in.:
- na koncepcyjny plan urbanistyczny dzielnicy mieszkaniowej Piecki-Migowo w Gdańsku (1972) - współautorzy: Rudolf Buchalik, S. Grochowski, Roman Hordyński, T. Opic, Aniela Wilk - wyróżnienie.

Prezes ZO SARP Wybrzeże (1971-74). Wieloletni Przewodniczący Koła Seniora SARP O. Wybrzeże.

Odznaczenia m.in.: Srebrny Krzyż Zasługi (1977), Srebrna Odznaka SARP (1974).

Pochowany na Cmentarzu Katolickim w Sopocie.

 

 

Źródła:

  • Sprawozdanie z działalności SARP za okres od 14.03.1975 do 14.04.1978
Udostępnij na:
Biogram dodano: 03.12.2011 | Aktualizacja: 31.05.2018, 18:51:37 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 321