Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Marek LeykamKazimierz BieńkowskiMieczysław WróbelMarcin GodzińskiKrzysztof Wacław LachertZbigniew Stanisław WnukKazimierz SierakowskiJacek MermonHenryk PyckaJadwiga Krystyna Mańkowska-WszołekJózef AndruszkoStefan Robert MitkiewiczWojciech KowalczykTadeusz ZagrodzkiZbigniew Józef MalinowskiJuliusz ZielińskiZygmunt StępińskiZbigniew GłowackiHenryk StaniszewskiKazimierz GregorkiewiczWiesław Jan KiełczewskiJózef Tadeusz KędzierskiStefan Piotr ZemłaKrystian Wilhelm SeibertGwidon RemleinJulian Augustyn DuchowiczLeszek ŁukośStanisław KirkinLech Kazimierz KłosiewiczZbigniew WinogradzkiJanusz Stanisław RoguskiNatan BorowskiAntoni ChlipalskiWładysław RydzikUrszula ŻbikowskaZbigniew Joachim RzepeckiIldefons BańkowskiBohdan Henryk DobrogowskiMarek KrystekWanda Bogumiła SawickaZygmunt BujnowskiWładysław Jan Feliks HassmannKrystyna Nowaczyńska-DegórskaAnna Maria SobolJoanna Jasiewicz
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Jerzy Koziński
Członek Towarzystwa Urbanistów Polskih

arch. Jerzy Koziński

* 19.09.1925

† 14.01.2011

Jerzy Koziński - architekt, urbanista.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1951).

W Miastoprojekt ZOR w Warszawie (1950-53), w pracowni Instytutu Urbanistyki i Architektury (od 1953), Urbanista Rejonowy w Komitecie Urbanistyki i Architektury (od 1955), główny projektant miasta Homs w Syrii (od 1962), pracownik Instytutu Kształtowania Środowiska.

Autor m.in.:
- metoda sporządzania planów zagospodarowania przestrzennego małych miast na przykładzie miast Nidzica, Nowe n. Wisłą i Sławków - Sławków - współautorzy: Zbigniew Galperyn, Tadeusz Kowalski, Zdzisław Rezmer, Bożydar Rząd-Górnicki - Nagroda KBUA II stopnia (1961).

Konkursy m.in.:
- na projekt zabudowy terenu na wschodniej stronie ul. Marszałkowskiej na odc. Pl. Centralnego "Ściana Wschodnia" w Warszawie (1958) - III nagroda;
- na projekt koncepcyjny dzielnicy mieszkaniowej "Bródno" w Warszawie (1961) - współautorzy: Zbigniew Galperyn, Tadeusz Kowalski, Ludwik Szklarek, Krzysztof Lachert i Ryta Stachowicz - wyróżnienie II stopnia równorzędne;
- na opracowanie urbanistyczne nowego centrum m. Opola (1961) - współautorzy: Z. Galperyn, T. Kowalski - I nagroda;
- na koncepcyjny projekt zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Rzeszów-Drabinianka (1961) - współautor Aleksander Kirow - III nagroda;
- na projekt koncepcyjny zagospodarowania przestrzennego terenów części zachodniej Osi Saskiej w Warszawie (1961) – wyróżnienie I stopnia;
- na projekt rozwiązania centrum Płocka (1962) - wyróżnienie II stopnia.

Członek TUP.

Laureat nagrody Przewodniczącego Komitetu Budownictwa, Urbanistyki i Architektury (1961) - za "Metody opracowania planów małych miast" (nagroda zespołowa).

Pochowany na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

 

 

Źródła:

Udostępnij na:
Biogram dodano: 28.09.2012 | Aktualizacja: 08.02.2020, 20:06:33 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 585