Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Piotr WichaEdmund KiełtykaZenon Stanisław PawelecŁucja Urszula NatusiewiczWiesław RomańskiRyszard Jan TrzaskaJanusz PawlakAndrzej GretschelBolesław KardaszewskiJerzy TryburskiMaria SasinPiotr Paweł SzymaniakAndrzej Stanisław TomaszewskiStanisław GacekAndrzej PawlickiJerzy RyzenkoJerzy Andrzej NowakowskiAlicja MamontMaksymilian Jerzy JagodzińskiZbigniew KortasWitold MigdałStefan NarębskiMaria Hanna MolickaCzesław GawdzikJózef WanagOskar GórnyHieronim KarpowiczJerzy RomańskiWacław Józef Szymon NowakowskiMaksymilian Jan Stefan KoczurJózef HandzelewiczZbigniew PochwałaAleksander CharłampowiczFranciszek KokeszHelena Teresa KurmanowiczRyszard LisiewiczMaciej SzymańskiZbigniew GaickiWiesław Jacek KoziołWaldemar PołoczaninMirosława PawłowskaKrystyna Maria BieńBohdan GruszczyńskiStefan StrugarekJózef Barut
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Jerzy Koziński
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich
Członek Towarzystwa Urbanistów Polskih

arch. Jerzy Koziński

* 19.09.1925

† 14.01.2011

Jerzy Koziński - architekt, urbanista.
Członek O. Warszawskiego SARP.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1951).

W Miastoprojekt ZOR w Warszawie (1950-53), w pracowni Instytutu Urbanistyki i Architektury (od 1953), Urbanista Rejonowy w Komitecie Urbanistyki i Architektury (od 1955), główny projektant miasta Homs w Syrii (od 1962), pracownik Instytutu Kształtowania Środowiska.

Autor m.in.:
- metoda sporządzania planów zagospodarowania przestrzennego małych miast na przykładzie miast Nidzica, Nowe n. Wisłą i Sławków - Sławków - współautorzy: Zbigniew Galperyn, Tadeusz Kowalski, Zdzisław Rezmer, Bożydar Rząd-Górnicki - Nagroda KBUA II stopnia (1961).

Konkursy m.in.:
- na projekt zabudowy terenu na wschodniej stronie ul. Marszałkowskiej na odc. Pl. Centralnego "Ściana Wschodnia" w Warszawie (1958) - współautorzy: Mirosław Jagiełło, Aleksander Kirow - III nagroda równorzędna;
- na projekt koncepcyjny dzielnicy mieszkaniowej "Bródno" w Warszawie (1961) - współautorzy: Zbigniew Galperyn, Tadeusz Kowalski, Ludwik Szklarek, Krzysztof Lachert i Ryta Stachowicz - wyróżnienie II stopnia równorzędne;
- na opracowanie urbanistyczne nowego centrum m. Opola (1961) - współautorzy: Z. Galperyn, T. Kowalski - I nagroda;
- na koncepcyjny projekt zagospodarowania przestrzennego dzielnicy Rzeszów-Drabinianka (1961) - współautor A. Kirow - III nagroda;
- na projekt koncepcyjny zagospodarowania przestrzennego terenów części zachodniej Osi Saskiej w Warszawie (1961) – wyróżnienie I stopnia;
- na projekt rozwiązania centrum Płocka (1962) - wyróżnienie II stopnia.

Członek TUP.

Laureat nagrody Przewodniczącego Komitetu Budownictwa, Urbanistyki i Architektury (1961) - za "Metody opracowania planów małych miast" (nagroda zespołowa).

Pochowany na Cmentarzu Północnym w Warszawie.

 

 

Źródła:

Udostępnij na:
Biogram dodano: 28.09.2012 | Aktualizacja: 02.11.2021, 02:22:06 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 913