Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Stanisław SołowijJeremi Lucjusz ŻurawieckiStanisław Jan KawiorskiZbigniew Romuald JanusWaldemar PreisWitalis RadziwonJan GoskTadeusz SpychałaBarbara Świba-NowakZbigniew Wincenty FokcińskiJerzy CzyżKonrad Bartłomiej ObrębskiRobert TauszyńskiJerzy BrandysiewiczJan BoberskiZdzisław JurkiewiczJerzy RozpędowskiHalina FonkowiczMaciej PrauzińskiZdzisław Wiktor PiwowarczykMarian Piotr ŚramkiewiczTeresa DymekRyszard RodakMieczysław JanowskiWitold StępińskiJan ZachwatowiczJerzy UrbanikWłodzimierz SzczepańskiEdmund Roman OrlikJerzy WitekWładysław HennigGrzegorz ChruścielewskiWalerian Wacław KortylewskiGwidon RemleinEdward UsakiewiczKazimierz BiszewskiKarol Julian SchayerRomana CielątkowskaLech Kazimierz KłosiewiczTadeusz FilipczakWawrzyniec DayczakZofia FafiusStanisław KozielskiArnold MajorekJozua Oberleder
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Kazimierz Józefczyk
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich
Członek Towarzystwa Urbanistów Polskih

arch. Kazimierz Józefczyk

* 27.11.1921, Kraków

† 25.05.2004, Bydgoszcz

Kazimierz Józefczyk - architekt, urbanista.
Członek SARP O. Bydgoszcz (od 1951). Członek TUP. Członek PZITB.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Gdańskiej (1950).

Od 1951 r. w Bydgoszczy. Projektant w Biurze Miastoprojekt Bydgoszcz (1951-59). Kierownik Pracowni Polski Północnej Zakładu Zagospodarowania Turystycznego. Kierownik zespołu - generalny projektant do spraw turystyki i wypoczynku i kierownik Wojewódzkiej Pracowni Urbanistycznej w Wojewódzkim Biurze Planowania Przestrzennego w Bydgoszczy (1971-81). Stypendysta ONZ (1965).

Autor m. in.:
- Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Bydgoszczy (1973) - projektant planu i nadzór nad realizacją;
- osiedla: Janikowo, Piechcin, Pakość i Barcin - generalny projektant.

Konkursy m.in.:
- na projekt Filharmonii w Bydgoszczy (~1951) - I nagroda.

Członek ZO SARP. Wiceprezes ZO SARP (1951-52, 1977-79). Sędzia Konkursowy SARP.

Członek Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy (od 1971), członek Zarzadu TMMB (1994-98), kierownik Sekcji Urbanistyczno-Architektonicznej (od 1994); Honorowy Członek TMMB (2004). Członek Honorowy TUP (1993).

Odznaczenia m.in.: Brązowa Odznaka SARP (dwukrotnie - 1955, 1957), Srebrna Odznaka SARP (1964), Srebrny Krzyż Zasługi, Medal X-cio lecia PRL.

 

 

Źródła:

  • Archiwum SARP O. Bydgoszcz
  • Sprawozdanie z działalności SARP za okres od 14.03.1975 do 14.04.1978
Udostępnij na:
Biogram dodano: 04.04.2012 | Aktualizacja: 11.07.2018, 16:38:23 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 266