Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Kazimierz CiechanowskiStanisław SołowijAdam KotarbińskiJuliusz GalasHenryk Klemens KryśWitold KorskiJan KlewinAleksander ŁyczewskiStanisław MichnoWacław OstrowskiJerzy Walerian SkolimowskiRyszard RysińskiJan ZachwatowiczStefan Piotr ZemłaJerzy SamujłłoTadeusz BrzozaLeon Dietz d'ArmaEugeniusz MaciejewskiJacek Sebastan BruzdowiczAdam Juraniec-JurewiczWłodzimierz Bolesław GruszczyńskiJan DąbrowskiLeszek SkibińskiRomana CielątkowskaStanisław PłoskiStanisław Marek CiechanowskiKazimierz Leon MieszkisAntoni ChlipalskiHalina Kalicińska-ThiemeStanisław KozielskiZdzisław Marian DworzańskiWacław KrzyżanowskiJan Aleksander BagieńskiAdolf Abraham SiódmakZygmunt BułakowskiZbigniew ZielińskiJuliusz NagórskiJerzy Tadeusz SkrzypczakAlfred RuebenbauerEdmund MichalskiDanuta WeirowskaZiemowit Stanisław UlatowskiFlorian Jan GrzybowskiAndrzej OttoFranciszek Stanisław Raciborski
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Maria Krystyna Rudzińska
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich
Członek Towarzystwa Urbanistów Polskih

arch. Maria Krystyna Rudzińska

* 24.02.1926

† 19.09.2015

Maria Krystyna Rudzińska - architekt, urbanista.
Członek SARP O. Warszawa (od 1952). Członek TUP.
Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1952).

Konkursy m.in.:
- na koncepcyjny projekt zagospodarowania przestrzennego centrum Pragi (1958) - współautorzy: Barbara Kuszel, Romuald Welder, współpraca: B. Brodowski, D. Gacek, T. Jankowska, Tadeusz Kalinowski, D. Wołłk, Jacek Chyrosz - V nagroda;
- na projekt zabudowy terenu na wschodniej stronie ul. Marszałkowskiej na odc. Pl. Centralnego "Ściana Wschodnia" w Warszawie (1958) - współautorzy: Stefan Putowski, Jacek Chyrosz, Krzysztof Łukasiewicz, R. Welder, współpraca: T. Kalinowski, Ewa Łukasiewicz - III nagroda równorzędna;
- na projekt koncepcyjny urbanistyczno-architektoniczny Placu Wiosny Ludów w Poznaniu (1960) - współautorzy: S. Putowski, R. Welder + zespół - wyróżnienie równorzędne;
- na projekt koncepcyjny dzielnicy "Bródno" w Warszawie (1961) - współautorzy: S. Putowski, R. Welder - IV nagroda;
- na zagospodarowanie Wzgórza Zamkowego w Kielcach (1961) - współautorzy: S. Putowski, Janina SkibniewskaR. Welder; współpraca Witold Mieszkowski - wyróżnienie;
- na projekt zagospodarowania przestrzennego rejonu Dworca Wschodniego i dzielnicy mieszkaniowej „Szmulowizna” w Warszawie (1966) - współautorzy: S. Putowski, Krystyna Konopkowa, Irena Poniatowicz - wyróżnienie II stopnia rónorzędne;
- na opracowanie planu szczegółowego zagospodarowania przestrzennego "Ursynów Północny" w Warszawie (1971) - współautorzy: I. Poniatowicz, Beata Luboińska, Włodzimierz Chlebowicz - IV nagroda.

Członek Honorowy TUP. Rzeczoznawca TUP.

Pochowana na Cmentarzu Prawosławnym przy ul. Wolskiej w Warszawie (25.09.2015).

 

 

Źródła:

Udostępnij na:
Biogram dodano: 23.09.2015 | Aktualizacja: 30.09.2018, 16:23:06 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 477