Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Marek LeykamKalikst Apoloniusz CzakowJerzy Jan TomaszewskiIrena Poniatowicz-GłazekMichał WitwickiAdam NaszarkowskiWacław WdowiakMarian MajkowskiWacław PisiewiczZbigniew BonickiEugeniusz MalinowskiPiotr Paweł SzymaniakAndrzej Sławomir PrzybyłAlfred PrzybylskiZbigniew Andrzej KarpińskiZbigniew GłowackiJan Roman FriedelKrystyna KrygierAleksander DominkoRafał KochFranciszek KocimskiEmanuel MaciejewskiFeliks Władysław HaczewskiTadeusz KonopackiEdmund FrąckiewiczJanusz TowpikRajmund MałyszkoWanda BieńkuńskaJan Bitny-SzlachtaKazimierz MarczewskiJadwiga KalmusAndrzej BegaleMirosław Leszek HrynkiewiczMałgorzata MarkiewiczJózef HandzelewiczJerzy GelbardLeszek Andrzej ŚwiątkowskiWładysław Jan Feliks HassmannZbigniew Błażej KlaweJan Antoni PudłoDanuta WeirowskaJan StrancmanAdam BatyckiStanisław KarpielJacek Paweł Rochala
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Mariusz Józef Wąsik
Członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej

arch. Mariusz Józef Wąsik

* 19.10.1945, Ząbki

† 02.07.2013, Wołomin

Mariusz Józef Wąsik - architekt.
Członek Mazowieckiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej (1970).

Projektant w Biurze Projektowym "Bisprol" w Warszawie. Kierownik Referatu w Urzędzie Miasta w Ząbkach. Właściciel własnej Pracowni Projektowej "Echinus" w Ząbkach.

Autor budynków mieszkalnych jedno i wielorodzinnych, szkół, przedszkoli, hal na Praskiej Giełdzie Spożywczej w Ząbkach. Autor obrazu "Jezu Ufam Tobie" znajdującego się w kościele w Legionowie pod Warszawą.

Pochowany na Cmentarzu Parafialnym w Ząbkach (5.07.2013).

 

WSPOMNIENIE

Ci, których kochamy tak szybko odchodzą…. Mariusz Wąsik - wspomnienie córek w pierwszą rocznicę śmierci 2 lipca 2014 roku.

Mariusz Wąsik, nasz ojciec, przyjaciel, sąsiad. Spełniony w swoim zawodzie architekt. Lubiany i szanowany wśród wszystkich kolegów i współpracowników. Odszedł od nas bezpowrotnie pozostawiając po sobie żal i przejmującą pustkę.
Urodził się w Ząbkach w 1945 roku. Był jedynym ukochanym synem Józefy i Czesława. Już w młodych latach przejawiał niebywały talent – artystyczny, plastyczny, fotograficzny. Wtedy też kształtował się w nim zmysł przestrzennego planowania, rozwijany w późniejszym czasie na studiach architektonicznych i w pracy zawodowej. Projektowanie było nie tylko jego sposobem na życie ale też pasją. Zamykał się w swojej pracowni na długie godziny. Przesiedział tam też niejedną noc. Tworzył. Świat, który pojawiał się na jego pulpicie z czasem stawał się elementem rzeczywistości. Był dokładny, pracowity i uczciwy. Za to ceniono go nie tylko w pracy zawodowej. Wiary w Boga nigdy się nie wyparł. Mimo wszystkich przeciwności losu, jakich doświadczył pozostał wierny wierze, w której został wychowany. Mało tego – pogłębiał ją lekturą tak lubianych przez siebie ksiąg religijnych i Pisma Świętego. Ceniony artysta. Pozostawił po sobie wiele obrazów. Kilka z nich znajduje się w kościołach, gdzie modlącym się ludziom przybliżają wizerunek Stwórcy. Wspaniały ojciec. Po śmierci żony samotnie wychowywał 2 córki. Ich życie również projektował. Rosły tak, jak rosły budynki jego kreski. Dziś już dorosłe, przepełnione głębokim bólem żegnały go ostatni raz 5 lipca 2013 roku. Miał 67 lat. Wiele planów na przyszłość. Wiele projektów do zrealizowania. Choroba nagle wkroczyła w jego życie. Ani on sam, ani nikt inny nie spodziewał się, że to właśnie dziś przyjdzie nam spotykać się w tak smutnych okolicznościach. Jeszcze w szpitalu planował podróże – nad ukochane przez siebie morze, gdzie już dawno znajdowało się jego serce, do Paryża. Chciał jeszcze tyle zrobić i zobaczyć.
Będziemy za Tobą tęsknić. Byłeś wspaniałym człowiekiem – ojcem, przyjacielem, sąsiadem. Zostawiłeś po sobie pustkę, której nic i nikt nie będzie w stanie wypełnić. Bóg z pewnością chciał, byś teraz projektował niebiańskie pałace. Odpoczywaj w pokoju.

Kochamy Cię Tato i zawsze będziemy Cię kochać… Twoje córki Ewelina i Katarzyna Wąsik

 

 

Udostępnij na:
Biogram dodano: 15.07.2015 | Aktualizacja: 19.10.2020, 00:07:16 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 1418