Izba Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Stowarzyszenie Architektów Polskich
Edmund KiełtykaWitold Józef JarzynkaRyszard Wojciech RackiRyszard Zygmunt DąbrowskiPiotr Tomasz BarełkowskiBartłomiej KołodziejKazimierz Maciej PiechotkaLech SternalApolinary GałeckiTadeusz SpychałaAdolf Jan SzczepińskiSeweryn JoppTomasz Krzysztof MełeńTadeusz WróblewskiMarta Spaczyńska-WyczańskaZdzisław Wiktor PiwowarczykCzesław Doria-DernałowiczRomuald RaksimowiczJan WellengerZbigniew GłowackiAndrzej Józef FrydeckiKazimierz OziewiczJanusz SzablowskiMarian OsińskiStanisław WiewióraFerdynand SkomorowskiHenryk GąszewskiAnatol SzpakowiczEugeniusz MaciejewskiKazimierz Adam SaskiMarek Stefan UciechowskiMikołaj KokozowStefan RóżyckiStanisław KirkinKazimierz SulikowskiMarian SpychalskiZofia FafiusAdolf Inatowicz-ŁubiańskiJerzy FoktZbigniew OdrzywolskiSamuel BickelsWłodzimierz CzarniakDanuta DzierzgowskaDiana ReiterEdward Bartman
In memoriam - Pamięci Architektów Polskich
Stanisław Jan Oset
Członek Izby Architektów Rzeczypospolitej Polskiej
Członek Stowarzyszenia Architektów Polskich

arch. Stanisław Jan Oset

* 13.11.1966, Zajączki

† 15.03.2014

Stanisław Jan Oset - architekt.
Członek SARP O. Częstochowa. Członek Śląskiej Okręgowej Izby Architektów RP.
Absolwent Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej (1995).

Autor m.in.:
- Cmentarz Komunalny w Częstochowie - współautorzy: Ziemowit Domagała, Jarosław Kołodziejczyk, Adam Pytel - Nagroda PRIMULUS 2003, Nagroda Marszałka Województwa Śląskiego - Najlepsza Przestrzeń Publiczna 2003.

Odznaczenia m.in.: Złota Odznaka SARP (2009).

 

Stanisław Oset - pożegnanie
Zapamiętam Staszka jako człowieka zawsze otwartego, pełnego energii i chęci pomocy, który obok aktywności zawodowej realizował się w pracy społecznej. Swoim postępowaniem i charakterem zyskał sobie powszechne uznanie i sympatię. Dobro wspólne, co jest teraz nieczęste, nigdy nie było mu obojętne. Wielokrotnie poświęcał bezinteresownie czas dla szeroko pojętej ochrony przestrzeni, także naszego miasta oraz działań na rzecz środowiska architektów. Był jednym z najaktywniejszych członków naszego Oddziału. Żył i pracował intensywnie do ostatnich dni, zawsze pełen entuzjazmu i pomysłów. Świadectwem jego talentu są pozostałe po nim projekty i realizacje, których jakość potwierdzają zdobyte nagrody.
Wielka szkoda, że lista jego dokonań została tak wcześnie i nieodwołalnie zamknięta. Będzie więc nam brakowało tego, czego nie zdążył już zrobić, zostanie z nami i będzie Go przypominać to, co zrealizował, ale najbardziej będzie nam brakowało Jego osobiście - dobrego człowieka, pełnego optymizmu i życzliwości.

Maciej Żelasko 
Prezes Oddziału SARP w Częstochowie

 

 

Zobacz karty obiektów tego architekta:

Galeria:

Cmentarz Komunalny w Częstochowie; fot.: MIKEK, http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=272400

Źródła:

  • fot.: nk.pl
Udostępnij na:
Biogram dodano: 18.03.2014 | Aktualizacja: 15.03.2019, 00:24:05 | Wyświetleń od 01.01.2018 r.: 773